נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

איזה גודל צריך להתקין מערכת סולארית?

גודל המערכת הסולארית להתקנה נקבעה בהתאמה לשלושה פרמטרים מרכזיים, גודל השטח הזמין להתקנה של הפאנלים, גובה ההספק החשמלי הרצוי והתקציב עבור ההתקנה.

צריכה

גם אם מדובר במערכת סולארית ביתית או מערכת סולארית מסחרית גדולה, נקודת התחלה טובה תהיה להכיר את הצריכה הממוצעת הקיימת עד כה של החשמל בעסק או בבית. המידע הזה זמין בקלות בחשבונות החשמל הרגילים, ניתן להסתכל על הצריכה לאורך חודשים ואף שנים ולחשב צריכה ממוצעת.

גודל השטח

הסוגייה הזו מתייחסת לכמה מקום יש להתקנה של המערכת. אן זאת מכיוון שיש שונות של איכות פאנלים היוצרת יכולת הספק שונה, הדבר משפיע גם על הגודל. לדוגמא, פאנל בעל הספק גבוה יותר שווה להספק של שני פאנלים בעלי הספק נמוך יותר.

תקציב

התקנת מערכת סולארית היא פעולה יחסית יקרה שאמנם מחזירה את עצמה לאחר כמה שנים ובהמשך גם אף יוצרת רווח כספי בחיסכון עבור חשמל, אך עדיין בשלבי ההקמה של המערכת התקציב משפיע.

פטור ממיסוי – הקלה תקציבית

מדינת ישראל מעודדת במידה מסוימת הקמה של מערכות סולאריות ומעניקה פטור ממיסים על היקף מסוים של תפוקת מערכת סולארית. הקלת המיסוי הזו משפיעה רבות על העדפות והנטיות של אנשים פרטיים ובעלי עסקים בהתקנת מערכת שכזו.

פטור מיסים קיים על מערכת ביתית בתפוקה של עד 4 קילוואט ואילו עבור מערכת סולארית מסחרית גדולה (עסקית) הפטור קיים עד תפוקה של 50 קילוואט.

היתרון התדמיתי

כאשר מדברים על מערכות סולאריות מדברים על יתרונות משמעותיים של חסכון בחשמל, על תרומה לצמצום תהליכי ייצור מזהמים, אך פחות מדברים על התרומה החיובית לתדמית העסקית בעיני לקוחות (קיימים ופוטנציאלים) שישמחו לעשות עסקים עם עסק שעבר לאנרגיה נקייה ומתחדשת.

היקפי תפוקה מערכת סולארית מסחרית גדולה

בכדי לענות על השאלה באיזה גודל צריך להתקין מערכת סולארית, ריכזנו מספר נתונים שייעזרו לעשות קצת סדר בהתאם לצריכה הממוצעת הקיימת בעסק.

מספר הקילוואט של המערכתייצור קוט”ש במשך שנהכמות השטח הנדרשת
1120010 מטר מרובע
5600050 מטר מרובע
1012000100 מטר מרובע

*יחידת המידע למדידת אנרגיה במערכות סולאריות נקראת KWP (קילו וואט פיק)

*יחידת מדידת הצריכה בפועל על ידי חברת החשמל נקראת KWH (קילוואט לשעה)

*אלו הן הערכות ממוצעות בלבד וההספק בפועל משתנה בהתאם לרמת החשיפה לשמש וסוג הפאנלים.

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן