נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

איך מתחברת מערכת סולארית לבית

מערכת סולארית היא מערכת המייצרת חשמל מחום קרני השמש ונקראת גם אנרגיה שמשית או אנרגיה סולארית.  המידע הזה מוכר לרוב האנשים, אך ישנו פער בסוגייה אחרת הקשורה לחשמל סולארי והיא סביב השאלה, איך זה מתבצע בפועל?, איך מגיע החשמל הסולארי לשקע החשמל או למפסק התאורה בבית?

ההבדל בין חשמל בייצור סולארי לחשמל בייצור רגיל

אז אין כל הבדל ביניהם, חשמל הוא חשמל וניתן לייצר אותו בכמה דרכים.

למשל, באמצעות שריפת דלקים ויצירת גז או קיטור המסובבים טורבינה או באמצעות טחנות רוח המסובבת להבים שמסובבים גנרטור חשמלי או באמצעות קרני השמש ותאים סולאריים בהם מתבצע פירוק של אלקטרונים הנמצאים היוצרים חשמל.

אז איך מתחברת מערכת סולארית לבית?

החיבור מתבצע באמצעות מתקן שנקרא ממיר חשמלי, לצורך ההסבר נוכל להשתמש גם במונח “מתאם חשמלי” שהוא מונח יותר מוכר. 

כמו שבחו”ל אנחנו צריכים לקחת מתאם לשקע חשמל עקב שונות בשקעים, הממיר החשמלי עושה פעולה דומה של התאמה. הממיר המחובר למערכת החשמל המרכזית, הופך את החשמל הסולארי שמגיע בצורת חשמל ישיר (DC) לחשמל בשיטת זרם חליפין (נקרא AC) שהוא הזרם המאפיין את חברת החשמל ומוצרי החשמל.

שלבי חיבור מערכות סולאריות ביתיות

השלבים מתייחסים לשלב שלאחר התקנה של מערכת הפאנלים

1.     הפאנלים מתחברים באמצעות כבלים מיוחדים (בעלי עובי ומוליכות מתאימה) ומחברים ישירות לממיר החשמלי.

2.     הממיר החשמלי מחובר למערכת החשמל הביתית באמצעות חיבור ייעודי לשקע חשמלי ובכך מתחבר ללוח הבקרה החשמלי.

3.     יש להתקין במערכת הממיר יחידת הגנה על המערכת הסולארית מפני נזק שיכול להיגרם עקב עומס או קצר חשמלי (מפסק פחת, מפסק עומס).

מקצועיות ובטיחות

בהתקנת מערכות סולאריות ביתיות יש להקפיד על התקנה מקצועית שמשמעותה, גם שימוש בציוד תקני בהתאם לדרישות המערכת וגם שמירה על דגשי הבטיחות, בכדי לא להיפגע בזמן העבודה וכדי לא ליצור מפגע או סיכון, לאחר שהמערכת עובדת.

חברת טריפל אס אנרגיה מתחדשת, מומחית בהתקנת מערכות סולאריות ביתיות, בהתאמה למרחב הביתי, בהתאמה להיקף הצריכה ובשילוב ציוד מתקדם בתקינה מחמירה המבטיחה בטיחות מלאה. 

שימו לב! התקנה לא מקצועית יכולה לסכן את המתקין, לסכן את המתגוררים בבית ולגרום נזק בעשרות אלפי שקלים לפאנלים הסולאריים ולשאר הציוד המרכיב את המערכת.

סיכום

המאמר הנוכחי הציג את התשובה לשאלה איך מתחברת מערכת סולארית לבית?, אולם את ההתקנה עצמה, מומלץ מאד לבצע באמצעות אנשי מקצוע בעלי ידע בבנייה, בחשמל ומערכות סולאריות.

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן