נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

אנרגיה תרמו סולארית

מזה כמה עשורים, שהעולם עוסק במחקר ופיתוח שנועד להמיר את החום הטבעי של השמש לאנרגיה שימושית לבני האדם. לייצר אנרגיה שתהיה יעילה וכדאית, שתוביל לצמצום וככל הניתן, אף תחליף, בסופו של דבר את תהליכי ייצור האנרגיה העושים שימוש בשריפה של סוגי דלקים שונים היוצרים זיהום.

ישנם שני סוגי טכניקות להפקת אנרגיה מקרני השמש, האחת עושה שימוש ישיר בקרני השמש ונקראת אנרגיה פוטו וולטאית והשנייה, שבה יעסוק המאמר נקראת אנרגיה תרמו סולארית

אנרגיה פוטו וולטאית

בשיטה זו, קרני השמש נלכדות בתאים סולאריים בודדים הכוללים שכבות מחומר מסוג סיליקון, הפולטים אלקטרונים, שבתורם הופכים את חום השמש למתח חשמלי. שיטה זו נפוצה מאד בעולם ובארץ והיא מתקיימת גם במרחבים סולאריים גדולים וגם במרחבים מצומצמים כמו גגות בתים ואף פרגולות.

אנרגיה תרמו סולארית

שיטה זו נחשבת ליעילה ואיכותית יותר מהשיטה הפוטו וולטאית לייצור חשמל. בשיטה זו גם נעשה שימוש בקרני השמש, רק שבה הקרניים אינם נלכדות בתאים סולאריים אלא נתפסות בתוך מראות או עדשות שמצידן מכוונות את הקרן בחזרה לנקודה אחת שהיא סוג של צלחת קליטה גדולה.

החום הגבוהה הנוצר בקולטים שבצלחת משמש לחימום נוזל, לרוב מים או נתרן נוזלי אך נוזלים אחרים. חימום הנוזל הופך אותו לסוג של גז או קיטור המשמשים מצידם להניע טורבינה חשמלית.

שיטת האנרגיה התרמו סולארית מוכרת ומנוצלת היטב בחימום מים באמצעות קולטני שמש רק שזה נעשה ברמת חום נמוכה יחסית. הפאנל שקולט את השמש מחמם את המים והם הופכים למים חמים המשמשים אותנו לצרכים שונים.

יתרונות של אנרגיה תרמו סולארית

1.   שלב ההתקנה מצריך השקעה והוא יעיל רק אם מדובר על מרחבים גדולים, אך לאחר ההתקנה הטיפול והאחזקה הנדרשת הינה נמוכה וחסכונית.

2.   צמצום שימוש במשאבים הנחפרים או נשאבים מהאדמה

3.    צמצום משמעותי של זיהום סביבתי

הקושי המרכזי סביב אנרגיה תרמו סולארית, הוא הצורך להתקין אותה במרחבים ובכמות גדולה בכדי שתהיה יעילה ולהתמקד באזורים בהם יש חשיפה לשמש באופן משמעותי לאורך שעות היום.  

אנרגיה מתחדשת וחברת טריפל אס   

חברת טריפל אס אנרגיה מתחדשת היא אחת החברות המובילות בישראל בתחום של שימוש באנרגיה מתחדשת בשיטה הישירה (פוטו וולטאית) הן לצרכן הפרטי והן לצרכן העסקי. החברה מספקת שירות החל משלב האסדרה, דרך התקנה ועד תחזוקה של המערכת.

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן