נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

האם אפשר להתקין מערכת סולארית בעצמי?

למעשה כל דבר ניתן להתקנה באופן עצמאי, זאת מכיוון שכל דבר בעולם, נבנה בסופו של דבר על ידי בני אדם, גם אם הם עושים שימוש בכלים ומכשירים, הבנייה היא מעשה ידי אדם.

כמובן שכל בנייה, התקנה או יצירה מצריכה ידע והבנה בתחום. לעיתים ידע שלמד בשיטת לימוד עצמי, לעיתים ידע שמתקבל בלימודים מובנים, הכוללים גם מבחנים, התנסות וקבלת תעודה הכשרה.

גם מערכת סולארית ניתנת להתקנה עצמית, אך ההתקנה שלה מצריכה ידע מתחום הבנייה (יסודות, כושר נשיאה), ידע מתחום החשמל וידע בתחום הסולארי.

בטיחות מעל הכל

ההמלצה שלנו בחברת טריפל אס אנרגיה מתחדשת, היא קודם לדאוג לבטיחות. בטיחות מתחילה בקיומה של ידע לעשות את מה שאתם מעוניינים לעשות ומסתיימת בנקיטת אמצעים להגנה מפני היפגעות בתהליך ההתקנה והבטחה שהמערכת תעבוד בצורה בטוחה לאחר מכן.

התקנת מערכת סולארית פשוטה

יש לא מעט מערכות פשוטות העושות שימוש ביכולת סולארית, למשל, טעינת מכשירים, מנורות ותאורה. מערכות אלו יחסית פשוטות להתקנה ואינן מצריכות ידע מיוחד. הן מגיעות מוכנות להתקנה וחיבור.

התקנת מערכת סולארית מורכבת

התקנת מערכת סולארית לייצור חשמל נחשבת למערכת מורכבת מאד שכן מלבד קבלת אישורים וביצוע ההתקנה עצמה, נדרש גם תהליך חיבור לרשת החשמל המרכזית שזה חיבור המצריך הכשרה מקצועית בתחום החשמל ותיאום ועמידה בתקינה של חברת החשמל.

תקנים רבותי, תקנים

תקנים הן ההגדרות הללו, המבטיחות לנו שמוצרים ייעשו את מה שהם אמורים לעשות ויותקנו בצורה בה הם צריכים להיות מותקנים ויספקו שירות בצורה בטוחה ויעילה. תחומי הבנייה למשל, מצריכים היכרות עם תקינה המגדירה את ההתאמה של המוצר למטרת הבנייה.

לדוגמא, בהתקנת פאנלים סולאריים על גג של פרגולה או גג בית פרטי, יש צורך במהנדס בנין שיוודא שהגג יכול לשאת את המשקל הצפוי להתווסף לו.

ההתקנה

התקנת מערכת סולארית, מצריכה היכרות עם כל הרכיבים של המערכת והאופן בו הם מתחברים ומורכבים. ההתקנה כוללת לא רק את הנחת הפאנלים הסולאריים אלא גם, משיכת מסילות קווים חשמליים, מתיחת כבלים, התקנת מערכות גיבוי, מערכות הגנה, התקנה נכונה של הממירים וחיבור למערכת החשמל המרכזית.

התקנה כזו, מצריכה ידע מקצועי וניסיון שנצבר בתהליכי למידה והתנסות. חברת טריפל אס אנרגיה מתחדשת, בעלת ניסיון רב בכל שלבי התהליכים הנדרשים להתקנת מערכת סולארית, גם ברמה הביתית וגם ברמה המסחרית.  

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן