נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

טכנולוגיה סולארית

טכנולוגיה משנה את העולם באופן הדרגתי, כאשר מדי פעם מתרחשת התפתחות טכנולוגית המקפיצה את העולם בכמה צעדים.

טכנולוגיה סולארית היא טכנולוגיה שמטרתה למצוא דרכים לייצר אנרגיה שתוכל לשמש את בני האדם מקרני וחום השמש.

היסטוריה סולארית על קצה המזלג

ההצלחה בתחום התרחשה כבר בשנת 1839 על ידי פיזיקאי צרפתי בשם בקריל, שייצר תא סולארי (שמשי) שהצליח להמיר חום שמש לאנרגיה חשמלית.

אולם, רק כמאה וקצת שנים מאוחר יותר (בשנות  ה-70 של המאה השערים) התבצעה קפיצת מדרגה בתחום, בעקבות עלייה במודעות והחשיבות של אנרגיה מתחדשת במקום הפגיעה בסביבה הנוצרת בתהליכי הייצור הקיימים (שריפת דלקים).

הרעיון הטכנולוגי

בתחום הטכנולוגיה הסולארית ישנן שתי סוגי טכנולוגיות העושות שימוש באור וחום השמש:

טכנולוגיה המשתמשת בתאים פוטו וולטאיים- כאשר קרני השמש פוגשות את התא הסולארי נוצרת התנגשות של פוטונים באלקטרונים הנמצאים בתוך התא ונוצר חשמל.

טכנולוגיה המשתמשת בשיטה תרמו סולארית– קל להבין את השיטה באמצעות דוד השמש.  בשיטה זו קרני השמש נקלטים בפאנל ומחממים את המים הנמצאים בצינורות שבתוכו ואנו מקבלים מים חמים למקלחת, כלים, בריכות מחוממות וכדומה.

בכדי לייצר חשמל, מגבירים את יכולת קליטת החום של התאים ובחום הגבוה הנוזל הצנרת הופך לגז או קיטור ומשמש להניע טורבינה ליצור חשמל.  

ייצור, יעלות וכדאיות של טכנולוגיה סולארית

היכולת של טכנולוגיה להשתלב בהיקפים נרחבים בחיים האנושיים, תלויה בראש ובראשונה בעלות הייצור, ההתקנה וביעילות שלה.

בשני העשורים הראשונים של המאה ה- 21, הטכנולוגיה הסולארית מתקדמת במהירות ויכולות התפוקה של המערכות הולכות ועולות. חברת טריפל אס אנרגיה מתחדשת, מובילה את תחום ההתקנה והניהול של מערכות סולארית תוך כדי פיתוח ושימוש בטכנולוגיות סלולאריות מתקדמות בעלות יעילות גבוה במיוחד.

יתרונות וחסרונות בשימוש בטכנולוגיה סולארית (בלי להזכיר איכות הסביבה)

יתרונותחסרונות
השמש לא צפויה להיגמר באלפי השנים הקרובות (לפי הערכת מדענים) כך שהיא מקור בטוח ויציב לייצור אנרגיההשקעה התחלתית יחסית גבוהה ונדרש פרק זמן לכיסוי ההשקעה
מערכות עמידות וחזקות, דורשות תחזוקה בסיסית ונותנות מענה לשנים ארוכותצורך בשטח גדול להתקנת פאנלים לייצור כמויות משמעותית של חשמל
למעט עלויות ייצור והקמה אין לאחר מכן עלויות נוספותתלות במזג האוויר, בימי עננות, גשם ולילה הייצור מוגבל.
הפחתת התלות במשאבים הנמצאים בכדור הארץ. 
מאמרים נוספים
דילוג לתוכן