נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

כמה פאנלים סולאריים צריך כדי להפעיל את הבית?

חישוב של כמות פאנלים סולאריים לצריכת חשמל הנחוצה לבית, מתחילה בחישוב הצריכה הממוצעת של דיירי הבית לכל אורך השנה.

חשוב לדעת שאופן השימוש של החשמל שנוצר במערכת הסולארית מועבר לחברת החשמל והיא מזכה את בעל החשבון בעבור צריכה חורגת מהייצור בלבד או משלמת על עודף חשמל.  

הפעלת בית מחוץ למערכת החשמל המרכזית

ישנם בתים המנותקים מהמערכת המרכזית של חברת חשמל וצריכת החשמל שלהם מסתמכת רק על מערכת ייצור דרך פאנלים סולאריים. בתים אלו זקוקים להתקנת מערכת עם הספק הגבוהה יותר מהצריכה הממוצעת שלהם בכדי שיהיה מענה במקרה של עלייה בצריכה.

קשה להציג מהו ההספק הנדרש עבור בית, שכן כל בית הוא שונה מבחינת מוצרי החשמל שבשימוש, כמות הדיירים, סגנון חיים וכדומה.

ממוצע הצריכה לבית בישראל בהערכה זהירה הוא כ – 4000 קוט”ש במשך שנה. בהתאם לכך ניתן להעריך כי בממוצע מערכת סולארית לבית ממוצע, צריכה לייצר כ – 4 קילוואט פיק (KWP) שמשמעותה כמעט 5000 קוט”ש בשנה (קוט”ש היא שיטת המדידה על ידי חברת חשמל).

פאנלים סולארים: כמות לצד איכות

התשובה לשאלה, כמה פאנלים סולארים צריך כדי להפעיל את הבית?, קשורה מעבר להיקף הצריכה, גם לסוג הפאנלים שמתקינים.

תחום הפאנלים הסולאריים הוא תחום שכל הזמן מתפתח, ישנן חברות שונות המייצרות פאנלים שונים עם יכולות שונות של מקסום קליטה של חום השמש.

ברור כי, ככל שמדובר בהתקנה של פאנל בעל יכולת הספק גבוהה יותר, יהיה צורך בפחות פאנלים בכדי להגיע להספק של פאנלים עם הספק מופחת.

שטח התקנה, איכות הפאנלים הסולאריים והשמש

ככל שהשטח של הבית שבו ניתן להתקין את הפאנלים קטן יותר, תהיה העדפה להתקנה של סוג פאנלים בעלי הספק גבוה יותר שהעלות הכספית שלהם תהייה גבוהה יותר.

אולם, החלטה זו גם מושפעת מהאזור בו הבית נמצא ומאפייני מזג האוויר מבחינה שמשית. למשל, בית שנמצא באזור שבו החשיפה לשמש מצומצמת יותר זקוק לפאנלים בעלי יכולת גבוהה בכדי לנצל את השעות שהשמש בחשיפה גבוהה.

סיכום

בכדי לדעת כמה פאנלים סולארים צריכים להתקין לספק צריכה של בית?, יש צורך לחשוב מספר פרמטרים השונים מבית לבית ושונים מאזור לאזור.

מומלץ לפנות לחברה כמו טריפל אס אנרגיה מתחדשת, העוסקת בהקמת מערכות סולאריות ביתיות ולקבל הערכה מדויקת למאפייני המערכת הסולארית המתאימה לבית שלכם.

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן