נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

כמנה זמן מחזיקים פאנלים סולאריים

התקנה של מערכת סולארית לייצור עצמי או מסחרי של חשמל באמצעות חום השמש היא התקנה יחסית יקרה מבחינה כספית. בכדי שהעלות הכלכלית תחזיר את עצמה ואף תניב רווח, צפויים לחלוף כמה שנים.

כאן מתעוררת השאלה, האם פאנלים סולאריים מחזיקים מספיק זמן בכדי שיהיה ניתן להגיע לרווח מההתקנה שלהם?

בהערה קטנה, נזכיר כי הרווחים ממערכת סולארית הם גם רווחים סביבתיים משמעותיים של הפחתת זיהום, רעש וקרינה.

השורה התחתונה – עמידות פאנלים סולארים

ממוצע אורך החיים של פאנלים סולארים מגיע ל- 30 שנה. הפאנלים בנויים בצורה כזו שיחזיקו מעמד מול איתני הטבע ועשויים מחומרים בעלי רמת בלאי נמוכה.

5 היבטים לעמידות פאנלים סולארים

חומרי גלם

פאנלים סולאריים בנויים בעיקר מחומר מסוג סיליקון אשר עובר תהליך פיזיקלי בכדי להפוך לבעל שכבות מוליכות. סיליקון נחשב לחומר עמיד מאד ובמיוחד בפני סוגי מזג האוויר.

תקן ועמידות

תהליך הפיתוח, התכנון והייצור של פאנלים סולארים, כולל סדרה של בדיקות ומבחנים שנועדו לבחון את מידת העמידות שלהם בתנאים שונים. בין השאר, בדיקת חשיפה לתנאי טמפרטורה שונים, בדיקת חשיפה למים לוודא אטימות ובדיקת חשיפה להתמודדות עם משקל שעלול להיווצר עליהם (חול, בוץ או שלג)

אחזקה: הסוד הגלוי ליכולת עמידות

כפי שציינו, הפאנלים עמידים, אולם בכדי להוציא את המקסימום מיכולת העמידות המפורסמת שלהם, נדרשת אחזקה. לא מדובר באחזקה גבוהה, אלא באחזקה בסיסית תקופתית שנועדה בעיקר לוודא כי הם נקיים וכי אין שברים או נזילות.

התקנה נכונה

היבט נוסף המשפיע על העמידות של הפאנלים הוא התקנה נכונה שמונעת תזוזות ולחצים על הפאנלים, התקנה שלקחה בחשבון חפצים, ענפים או דברים שיכולים לעוף, לפגוע ולגרום נזק.

אחריות

פאנלים סולאריים כוללים אחריות יצרן ארוכה, כך שאם יש בעיה עם אחד מהם, באחריות היצרן לתקן או להחליף וזה מוסיף לכדאיות הכלכלית של התקנה מערכת סולארית.

סיכום

התקנה של פאנלים איכותיים, בעלי תקן עמידות גבוה, יחד עם התקנה נכונה ותהליכי תחזוקה קבועים יובילו לתקופת זמן ותוחלת עבודה ארוכה מאד של המערכת.

חברת טריפל אס אנרגיה מתחדשת, היא המקום להתחיל בו את המסע שלכם להתקנת מערכת פאנלים סולארית. החברה עובדת עם פאנלים איכותיים, מספקת שירותי ניהול ותחזוקה ומבטיחה אריכות ימים גבוהה למערכת שלכם.

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן