נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

מערכות סולאריות לייצור חשמל

המקור הגדול ביותר לאנרגיה בכדור הארץ שלנו היא השמש, לצערנו האנושות משתמשת רק בחלקיק מהפוטנציאל הקיים בה. מדובר במקור אנרגיה טבעי, לא מזהם, זמין בקלות ומתחדש כל בוקר.

רתימת חום השימוש לייצור אנרגיה סולארית (סולאר=שמשי) נמצאת בהתפתחות מתמדת המקבילה להתפתחויות הטכנולוגיות, במקביל היא גם מהווה חלק בלתי נפרד ממאבק עולמי להפחתת זיהום הסביבה כתוצאה מייצור אנרגיה משריפת דלקים וגזים שנחצבים מהאדמה.

מה הן מערכות סולאריות לייצור חשמל?

מערכת סולארית היא מתקן המכיל תאים סולאריים הקולטים את חום קרני השמש ומתוכננים להמיר את החום שנקלט לחשמל. כאשר קרני השמש פוגעות בפאנל הסולארי, הן מעוררות אלקטרונים הנמצאים בתוך התאים הסולאריים, דבר הגורם ליצירת זרם חשמלי.

מערכות שמשיות נפוצות גם כפרויקטים לאומיים כחלק ממערכת ייצור החשמל של המדינה, אך גם בשוק הפרטי ובשוק הביתי לשימושים מסחריים ואישיים.

איפה ניתן להתקין מערכות סולאריות לייצור חשמל?  

השימוש במערכות סולאריות נעשה בכל רחבי העולם וכמעט בכל מקום. הן מותקנות על גגות בתים פרטיים, על פרגולות, על בניינים ציבוריים, במפעלים, בחוות סולאריות גדולות ובאזורים מרוחקים ללא גישה לחשמל מרשת החשמל המרכזית.

חברת טריפל אס אנרגיה מתחדשת, היא חברה מובילה בתחום ההתקנה, תחזוקה וניהול של מערכות סולאריות מסוגים ובמרחבים מגוונים. החברה עושה שימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתחום המובילה להעלאת תפוקת המערכת ב- 50 אחוז.

התקנה והקמה של מערכת סולארית

התקנת מערכת סולארית דורשת השקעה התחלתית, אך החזר על ההשקעה מתרחש באופן יחסית מהיר בעקבות צמצום הוצאות החשמל דרך מערכת החשמל המרכזית לאורך השנים. ההתקנה כוללת את הכנת השטח, הפאנלים הסולאריים עצמם, מערכת ההמרה לחשמל המתאימה לשימוש הביתי או המסחרי ומערכת כבלים לחיבור לרשת החשמל.

המערכת עצמה עמידה מאד מבחינת מזג האוויר, אך מצריכה תחזוקה וניהול שוטף בכדי לשמור על היעילות שלה לאורך שנים.

מערכות סולאריות לייצור חשמל – לשים את איכות הסביבה מקדימה

התקנה של מערכת סולארית היא קודם כל השקעה בסביבה בה אנו חיים ובה צפויים ילדינו ונכדינו לחיות. מערכות סולאריות מצמצמות את הזיהום את השימוש בחשמל המיוצר בשיטות מיושנות ולא פחות חשוב, מדובר בטכנולוגיה ירוקה, ללא סכנת קרינה והמותאמת לכל סביבה (גני ילדים, בעלי חיים וכד’).

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן