נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

מערכת סולארית ביתית מחיר

חשמל הוא מוצר יקר וגם היום (שנת 2023) למרות מצבורי הגז שנתגלו בישראל, עלות הייצור שלו עדיין גבוהה, שלא לומר מזהמת ואינה ידידותית כלל לסביבה.

בישראל מזה שנים רבות, ישנם מהלכים לרתימת חום השמש (במיוחד זה המדברי) ועוצמת הרוח ליצירת אנרגיה חשמלית. כאשר תחום יצירת האנרגיה מקרני השמש מפותח יותר ואף יכול להתקיים ברמה הביתית ועסקית ולא רק ברמה לאומית.

פעמים רבות, במהלך נסיעה על הכבישים, ניתן לראות בתים וחצרות בהן הותקנה מערכת סולארית ליצירת חשמל המבוססת על השיטה פוטו וולטאית.

מערכת סולארית פוטו וולטאית

מדובר בשיטה לרתימה אנרגית השמש וייצור חשמל באופן ישיר, זאת באמצעות תאים קולטנים הנמצאים בפאנלים סולאריים. התאים פולטים אלקטרונים המייצרים בסופו של תהליך חשמל. מדובר בשיטה פופולארית מאד שרבים מאמצים ומעודדים אותה כדרך לחיסכון בחשמל המיוצר באמצעות שריפת דלקים וגז.

מערכת סולארית ביתית מחיר

מערכות סולאריות מתקיימות גם ברמה הלאומית, כפרויקטים של משרד האנרגיה וחברת החשמל וגם על ידי חברות פרטיות, המבקשות לייצר, להשתמש ואף למכור חשמל. לצד אלו, ישנה גם אפשרות להתקנה של מערכת סולארית ביתית המשמשת בעיקר לצורכי שימוש מקומי בייתי.

המחיר להתקנה של מערכת סולארית משתנה בין מערכת למערכת, בעיקר מכיוון שמדובר בתנאים שונים עבור כל מערכת

1.    היקף הקולטנים (השטח עליו תיפרס המערכת). ככל שהשטח גדול יותר המשמעות היא יותר קולטנים המייצרים יותר חשמל, אך עלות ההתקנה תהיה גבוהה יותר.

2.    מאפייני המבנה, הגישה, טכניקת ההתקנה. ככל שתנאי ההתקנה קשים ומורכבים יותר המחיר למערכת סולארית יהיה גבוה יותר.

3.    רכיבי ההתקנה. כמו בהרבה תחומי בנייה, גם בבניית מערכת סולארית ישנם חומרים באיכויות שונות, ככל שנעשה שימוש בחומרים איכותיים יותר עלות המחיר למערכת תגדל.

ובכל זאת, בהערכה רחבה של מחיר למערכת סולארית מדובר על עלות של כחמישים אלף ₪ ברמה הבסיסית.

האם כדאי להתקין מערכת סולארית ביתית?

בהסתכלות בין מערכת סולארית ביתית מחיר לבין חיסכון בעלויות תשלום חשמל, החישוב צריך להיעשות בראייה תקופתית. המערכת לא צפויה לכסות את עלות ההקמה כבר בהתחלה, אלא רק לאחר כמה שנים. מדובר בהשקעה.

בחברת טריפל אס אנרגיה מתחדשת מתמחה בהתקנת מערכות סולאריות בכל ההיקפים ולכל המגזרים. ניתן לקבל הערכת עלות להתקנת מערכת סולארית יחד עם הערכת החיסכון שהמערכת תניב לכם.

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן