נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

קולט סולארי

קולט סולארי הינו מכשיר הלוכד אנרגיית שמש וממיר אותה לאנרגיה תרמית למטרות חימום או קירור. טכנולוגיה ירוקה זו הופכת פופולרית יותר ויותר בעולם כדרך לייצר אנרגיה נקייה, מתחדשת ובת קיימא. קולטי שמש הם חלק חשוב ממערכות אנרגיה תרמית סולארית, המשתמשות בקרני השמש לחימום אוויר או מים. אנרגיית השמש הנאספת משמשת לאחר מכן להפעלת מכשירים שונים, כגון מחממי מים חמים ומזגנים. קולטי שמש מגיעים בסוגים ובגדלים שונים, בהתאם ליישום הספציפי אליו הם מיועדים. במאמר זה נדון כיצד פועל קולט שמש ובשימושיו השונים.

הסוגים השונים של קולטים סולאריים הזמינים כיום בשוק

קולטי שמש מגיעים בשני סוגים עיקריים – אקטיביים ופסיביים, לכל אחד יתרונות וחסרונות משלו. קולטי שמש פעילים משתמשים במשאבות או מאווררים כדי להעביר אוויר או נוזל עבודה דרך הקולט כדי לספוג את אנרגיית השמש. הסוג הנפוץ ביותר של קולט אקטיבי הוא קולט פלטות שטוח, המורכב מקופסת מתכת עם גב מבודד וכיסוי קדמי מזוגג. סוג זה של קולט סולארי מתאים ביותר לחימום מים או אוויר ליישומי חימום חלל. הסוג השני של קולט שמש פעיל הוא קולט שפופרות מפונות, המורכב ממספר צינורות זכוכית מלאים בנוזל עבודה הסופג חום מאור השמש כשהוא עובר דרכם. סוג זה של קולט יעיל יותר מקולטי פלטות שטוחים, אך הם גם יקרים יותר ודורשים יותר תחזוקה.

השימושים השונים בקולטים סולאריים

ניתן להשתמש בקולט סולארי למגוון יישומים ומטרות, כגון מערכות חימום מים, מערכות חימום חלל, ואפילו ייצור חשמל. קולטי שמש יכולים לשמש לחימום מים לשימוש ביתי, לספק מים חמים לבריכות שחייה,או לספק חום למבנים. הם יכולים לשמש גם לייצור חשמל על ידי המרת קרני השמש לחשמל באמצעות תאים פוטו-וולטאיים. קולטי שמש הופכים פופולריים יותר ויותר בשל יכולתם להפחית את הפגיעה באיכות הסביבה.

ניסיון ומומחיות של שנים בניהול והקמת פרוייקטי מערכות סולאריות

חברת טריפל אס הינה חברה שמאחוריה ניסיון רב בתכנון, ייעוץ והקמה של פרוייקטים גדולים בתחום המערכות הסולאריות. צוות החברה מורכב ממנהלים ומהנדסים מקצועיים המלוים כל לקוח החל משלב התכנון ועד הביצוע בפועל במטרה להביא לתוצאות המתאימות באופן האידיאלי ביותר לצרכי הלקוח. מציעים לכם לפנות אלינו לתיאום פגישה וקבלת פרטים נוספים

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן